Пошук по сайту

Архів новин

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
37222813
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
17913
19855
84734
36975102
393337
741627
37222813

Ваш IP: 18.119.160.154
19 квітня 2024 21:55

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому нову редакцію Закону «Про фінансовий лізинг» і два законопроекти про інвестиційні проекти зі значними інвестиціями

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні у четвер, 21 січня, розглянув проект Закону «Про фінансовий лізинг» (№ 1111), яким пропонується прийняти даний Закон у новій редакції.

Крім того, законопроектом передбачається внесення змін до Кримінального, Господарського, Цивільного кодексів, Кодексу України з процедури банкрутства, до Закону України «Про дорожній рух» та Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Зокрема, пропонується: встановити єдиний порядок регулювання відносин, пов’язаних з фінансовим лізингом та окремих його видів і форм; визначити чіткі вимоги до форми договору фінансового лізингу та істотні умови договору фінансового лізингу; розширити поняття «лізингодавець»; встановити захист прав лізингоодержувачів нарівні із захистом, встановленим законодавством щодо захисту прав власника стосовно володіння та користуванням майном; захистити права лізингоодержувача – фізичної особи та врегулювати особливості таких договірних відносин; передбачити порядок та умови переходу предмета лізингу у власність лізингоодержувача.

До порівняльної таблиці включено 528 правок. Пропонується врахувати 410 правок, із яких повністю – 192, а решту - частково, редакційно або по суті. 117 правок пропонується відхилити. 45 правок внесено до законопроекту від Комітету.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому із техніко-юридичним доопрацюванням.

Народні депутати розглянули у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями» (№ 3761).

Законопроектом пропонується надати тимчасово, до 1 січня 2035 року, податкові пільги для інвестора зі значними інвестиціями, який є стороною спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями».

Під час обговорення зазначалось, що до законопроекту також включено положення проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань діяльності Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України» № 4544, якими пропонується внести зміни до Податкового кодексу України з метою приведення його у відповідність до Законів «Про Національну поліцію» і «Про дорожній рух».

Комітет розглянув поправки, подані до законопроекту під час підготовки до другого читання.

В обговоренні взяли участь представники Міністерства фінансів і Міністерства внутрішніх справ.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №3761 у другому читанні і в цілому, в редакції запропонованій у порівняльній таблиці з урахуванням поправок Комітету.

Також у другому читанні Комітетом був розглянутий проект Закону «Про внесення зміни до розділу XXІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України» (№3762).

Законопроектом пропонується встановити, що до 1 січня 2035 року звільняється від оподаткування ввізним митом устаткування (обладнання), що ввозиться на територію України під час реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями. Перелік та обсяги таких товарів із визначенням їх кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджуються Кабінетом Міністрів України разом із укладенням спеціального інвестиційного договору.

Члени Комітету розглянули 28 поправок, запропонованих народними депутатами під час підготовки до другого читання, і частину з них врахували.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону у другому читанні та в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням.

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.