Пошук по сайту

Оголошення

Архів новин

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
30553145
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
4144
16510
36177
30392103
103798
538876
30553145

Ваш IP: 3.231.217.107
07 червня 2023 05:40

За підтримки Офісу Президента України стартує кампанія «Дитина не сама», покликана допомогти дітям, які залишилися без піклування дорослих

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з Офісом Президента, радником – уповноваженою Глави держави з прав дитини та дитячої реабілітації, Міністерством соціальної політики 21 квітня запускають загальнонаціональну інформаційну кампанію «Дитина не сама: інструкція з турботи».

Мета кампанії – привернути увагу суспільства до порушення прав дітей під час війни та надати вичерпну інформацію, як розв’язувати ці проблеми. Зокрема, йдеться про права дітей, які через війну залишилися без піклування батьків та потребують турботи й тимчасового дому. Кампанія доноситиме інформацію про те, як правильно підтримувати й захищати права дітей, котрі залишилися без батьківського піклування, а також надасть інструкції з тимчасового влаштування дітей у сім’ї.

«Сьогодні зростає кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування та перебувають у небезпеці. Насамперед це діти з регіонів, у яких відбуваються активні бойові дії, бомбардування житлових кварталів. Чат-бот @dytyna_ne_sama_bot («Дитина не сама») є інструментом для дорослих, завдяки якому можна допомогти дитині, яка загубилася, залишилася без батьківського піклування, тимчасово прихистити її у своїй сім'ї», – зазначила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Кампанія допоможе популяризувати чат-бот «Дитина не сама» у Telegram, який дає змогу українським сім’ям та іноземним організаціям подати заявку до служб у справах дітей про готовність тимчасово влаштувати юних громадян. Заявку у чат-боті залишили вже понад 15 тис. українських сімей та більш як півтисячі іноземних організацій. У чат-боті також містяться інструкції для тих, хто загубив або знайшов дитину.

«До війни в Україні була доволі велика кількість дітей, що підлягали усиновленню, – майже 17 тисяч. Діти зі статусом сироти та позбавлені батьківського піклування потребують домашнього, родинного спілкування на зміну вихованню в закладах інституційного догляду. Зараз кількість таких дітей щодня тільки зростає – від бомбардування до бомбардування. Ми готуємося до покращення та зміни системи усиновлення, діджиталізації певних складових цього процесу, яка запрацює одразу після війни. Наразі велика кількість родин можуть і хочуть допомогти дітям, але потребують додаткових пояснень та актуалізації відомостей щодо процедури», – зазначила радник – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

Крім чат-бота, на домені Міністерства соціальної політики буде створено окремий розділ, присвячений захисту прав дітей в умовах війни, де акумулюватиметься вся відповідна інформація. ЮНІСЕФ допомагатиме створювати контент для цього ресурсу.

«Кожна дитина в Україні потребує допомоги під час цієї страшної війни. Проте діти без батьківського піклування перебувають у зоні підвищеного ризику насильства та експлуатації», – зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

«Ця кампанія об’єднує зусилля всіх сторін для найкращого захисту українських дітей», – додав він.

Кампанія триватиме понад три місяці та міститиме діджитал-компонент, зовнішню рекламу, поширення інформації через національні й локальні ЗМІ. До кампанії також залучатимуть відомих українців і лідерів думок.

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.