Пошук по сайту

Архів новин

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
29313299
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
11575
16996
11575
29133647
512675
420439
29313299

Ваш IP: 3.239.6.58
27 березня 2023 19:56

Перша леді України Олена Зеленська презентувала Альбом безбар’єрних рішень – посібник зі створення зручного міського простору

Сьогодні за участі Першої Леді Олени Зеленської та Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков було презентовано нові розділи Альбому, які стосуються облаштування вулиць, громадських просторів та будівель.

Це практичний посібник, який містить рекомендації щодо облаштування безбар’єрного простору та на прикладах ілюструє, як зробити міське середовище дружнім до маломобільних груп населення. Йдеться про людей з тимчасовими чи постійними порушеннями здоров’я, дорослих з маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

«Проблема доступності міської інфраструктури для маломобільних груп – це системна проблема України, для подолання якої працюємо на трьох ключових напрямахЦе розробка правил та стандартів безбар’єрності, посилення контролю та відповідальності за їх дотриманням, покращення обізнаності відповідальних осіб з принципами безбар’єрності.

Дякую Першій Леді Олені Зеленській за лідерство в цьому процесі, яке дозволяє постійно рухати вперед питання створення безбар’єрного простору, незважаючи на війну», – заявив Олександр Кубраков.

Посібник демонструє, як застосовувати цінності універсального дизайну та доступності на конкретних прикладах. Це дозволить проєктувальникам розуміти, які зміни в проєкти нового будівництва потрібно вносити, щоб простір був максимально зручним для всіх груп населення. 

Альбом містить 4 розділи:

◾️ про входи та житлові подвір’я. В ньому розкрито принцип рівного входу, а також акцентовано на параметрах для тамбуру, дверей, підйомника, щоб зручно евакуювати постраждалих з будівлі;

◾️ про вулиці. Тут демонструються вузли облаштування доступності та варіанти тактильної навігації на різних типах вулиць, перехресть, переходів;

◾️ про громадські простори (дитячі майданчики, басейни, місця для куріння, кімнати догляду за дитиною тощо). В ньому автори надали рекомендації щодо облаштування, до прикладу, універсальних кабін, кімнат для догляду за дітьми, а також щодо того, як потрібно комбінувати покриття, щоб працювала тактильна навігація і це не заважало іншим людям;

◾️ про громадські будівлі (школи, лікарні, ЦНАП, вокзали тощо). В ньому можна знайти рекомендації для душової кабіни, зони отримання послуг, зони очікування, а також усіх горизонтальних та вертикальних комунікацій в будівлі (коридори, ліфти, сходи того).

Посібник також враховує реалії воєнного часу та надає рекомендації, які враховують безпекові потреби маломобільних груп. Зокрема, він розповідає, на що потрібно звертати увагу під час вибору будівлі для прихистку, який тип і розмір дверей підходить для евакуації поранених, про типи скла, що безпечніші за інші, тощо.

Альбом стане у нагоді архітекторам, проєктувальникам, будівельникам, замовникам, держслужбовцям, активістам та всім, хто опікується рівнем якості реалізації просторів.

Альбом створено в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізовано громадською організацією Безбар'єрність спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine) GmbH за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Розробник Альбому безбар’єрних рішень – урбан-бюро Big City Lab.

Перший розділ Альбому, було презентовано у мирний час, а після повномасштабного вторгнення РФ – адаптовано до умов воєнного.

Альбом доступний за посиланням:  https://www.minregion.gov.ua/.../albom-bezbaryernyh-rishen/

 

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.