Пошук по сайту

Архів новин

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
26942653
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
6924
36956
153518
26590941
43880
792930
26942653

Ваш IP: 100.24.118.144
02 грудня 2022 11:21

На Вінниччині планують відновити підготовку військових медиків

В рамках робочої поїздки  до  Погребищенської територіальної громади, 27 вересня, Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов разом з Першим заступником Наталею Заболотною та керівниками профільних департаментів ОВА ознайомився з навчально-практичною базою  Погребищенського медичного фахового коледжу.

«В медичному коледжі  у Погребищі навчаються діти з м. Вінниці, що є для мене показником високої  якості освіти,- зауважив Сергій Борзов. -  Студенти живуть у гуртожитку і користуються можливостями потужної навчальної бази  та фахового викладацького колективу,- а це для середнього рівня медичної освіти сьогодні чи не найважливіше».

Начальник  Української військово-медичної  академії, доктор  медичних  наук,  професор Валерій  Савицький під час зустрічі із керівництвом області вніс пропозицію  про  необхідність повернення військово - медичної підготовки у вузи та у медичні коледжі, аби правильно лікувати вогнепальні поранення, травми пов’язані з війною.

«Військова медицина більш жорстка, ніж цивільна: поранений отримує першу допомогу на полі бою, далі проходить по етапах медичної евакуації, де виконується певний обсяг допомоги. Тож лікар, який  приймає на лікування пораненого, чітко розуміє, що йому вже зроблено».

Війна з росією сформувала нові виклики  у підготовці медичних кадрів. З наступного року  на Вінниччині планується розпочати навчання медичних працівників військового спрямування. Кількість місць буде залежати від державного замовлення.  Навчання проходитиме за схемою: 3 роки – студент, 4-й рік – курсант.  

Медичний бакалавр – таку спеціальність матимуть випускники по закінченні навчання. 

Директор Погребищенського медичного фахового коледжу Олександр Гаврилюк зазначив, що заклад,  готовий до співпраці з Українською військово-медичною академією. 

Він також додав, що матеріально-технічна база і методичне забезпечення навчального закладу сприяє якісній підготовці спеціалістів. 

«Ми будемо навчати студентів першого, другого і третього курсу. І, можливо, вже на четвертому і п’ятому курсі вони  зможуть продовжити підготовку в Українській військово-медичній академії та отримають відповідну кваліфікацію», - зазначив Олександр Гаврилюк.

Щодо співпраці закладів медичної освіти Вінниччини з Українською військовою академією Сергій Борзов бачить досить перспективною. "Війна  робить виклики у  всі сфери життя. Медична - одна з перших, яка це відчула. І ми, відповідно, повинні їх вирішувати. Впевнений, що підготовка військових медиків середньої ланки, тобто медичних бакалаврів, є дуже потрібною сьогодні.  Вінниччина має для цього відповідну  базу",- відмітив Начальник ОВА.

Україна переможе! Якісна підготовка військових медиків сприятиме відновленню здоров’я наших захисників.

 

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.