Урядова програма «єРобота» допоможе започаткувати або розвинути бізнес зі створенням робочих місць.
Дія, Ощадбанк та Державна служба зайнятості розпочати працювати з клієнтами, які бажають взяти участь в цій урядовій програмі.
Подати заяву на отримання мікрогранту можна на порталі Дія.
Розмір мікрогранту для одного отримувача визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень. За умови створення не менше двох робочих місць - 250 000 гривень.
Консультацію щодо умов програми можна отримати у відділенні Ощадбанк, центрі зайнятості, онлайн підтримка - через чат-бот Державної служби зайнятості @DCZ_worknow_bot.
Деталі програми:
Учасником програми можуть стати суб’єкти мікропідприємництва чи малого підприємництва (фізична особа — підприємець або юридична особа), крім суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки.
Мікрогрант може надаватися на:
- придбання обладнання;
- закупівлю сировини та матеріалів;
- орендну плату за нежитлове приміщення;
- лізинг обладнання.
Умови отримання гранту: створення робочих місць на період надання гранту.
Розмір гранту: до 150 тис грн. за умови створення 1 робочого місця на весь період надання гранту або до 250 тис грн. за умови створення 2 робочих місць на термін дії програми.
Термін використання гранту в межах трьох років. Повернення відбувається шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих осіб. В іншому випадку заявник повинен повернути різницю або всю суму разом.
Для участі в програмі необхідно подати такі документи:
- заяву на отримання мікрогранту;
- бізнес-план щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу;
Рішення щодо надання мікрогрантів приймає Державний центр зайнятості.
Після перевірки на відповідність вимогам та погодження проєкту грантові кошти будуть переказані на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.
Детальніше про програму – https://www.kmu.gov.ua/.../deyaki-pitannya-nadannya....
Подати заявку - https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu.
Також консультацію щодо мікрогрантів від урядової програма «єРобота» можна отримати на Телеграм каналі Підтримка ДСЗ Вінниця: https://t.me/DCZ_Vinnytsa.
Як повідомив Начальник ОВА Сергій Борзов, з початку війни послугами Вінницької обласної служби зайнятості скористалися 2354 особи з числа внутрішньо переміщених громадян, з них 1999 – набули статус безробітного.
Серед безробітних переселенців найбільше керівників та держслужбовців, менеджерів (зі збуту, постачання, логістики), бухгалтерів, продавців, вчителів та вихователів, касирів, економістів, підсобних робітників, медичних працівників та працівників сфери громадського харчування.
За сприяння Вінницької обласної служби зайнятості вже вдалося працевлаштувати 324 шукача роботи із числа внутрішньо переміщених осіб. Найбільша кількість внутрішньо-переміщених осіб працевлаштовані на підприємства, які займаються торгівлею (роздрібною та оптовою, виробництвом (продуктів, одягу), будівництвом, у лікарняні та медичні заклади, заклади, які надають стоматологічні послуги.
Станом на 6 липня в обласній службі зайнятості шукають роботу 14,8 тис. безробітних, з них 1274 – внутрішні переселенці.