Голова Вінницької РДА

  

           УРДЗІК Віталій Валерійович

Пошук по сайту

Архів новин

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
16970927
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
6949
18950
47205
16788511
437396
435986
16970927

Ваш IP: 3.229.142.91
27 жовтня 2021 09:36

Забезпечення прав жінок з інвалідністю

25 травня в режимі онлайн відбувся круглий стіл з питань дотримання прав жінок з інвалідністю та гендерної рівності у Вінницькій області.

Організатори – громадська організація «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» спільно з громадською спілкою «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та центром реабілітації «Обрій» за підтримки Українського Жіночого Фонду та фінансування Уряду Канади.

У заході взяли участь Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна, заступник Голови Вінницької РДА, депутат Вінницької обласної ради Тетяна Каменщук, представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, жінки з інвалідністю, матері дітей з інвалідністю та представники інститутів громадянського суспільства людей з інвалідністю Вінницької області, які поділись досвідом забезпечення гендерної рівності у регіоні.

Учасники круглого столу обговорили приклади позитивних змін, що відбулись у забезпеченні прав жінок з інвалідністю на регіональному та всеукраїнському рівнях; бар’єри, які заважають повноцінній реалізації прав жінок з інвалідністю в Україні; наявного рівня забезпечення участі жінок з інвалідністю у процесах прийняття рішень, які їх стосуються; проблематики повноцінної реалізації прав жінками з інвалідністю у контексті пандемії.

Звертаючись до учасників, Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна підкреслила важливість питання забезпечення прав жінок з інвалідністю, а також навела позитивні приклади осіб з інвалідністю в Департаменті соціальної та молодіжної політики ОДА і обласному молодіжному центрі «Квадрат».

Посадовиця наголосила на важливості трудової зайнятості для жінок з інвалідністю, значення доступності медичних, освітніх і соціальних послуг для людей з інвалідністю.

«Територіальні громади мають бути особливо уважними до проблем людей з інвалідністю, оскільки саме в громадах проживають ці люди, там вони отримують необхідні послуги»,  – зазначила Наталя Заболотна.

За її словами, жінки з інвалідністю – це група, яка зазнає різного ступеня дискримінації та стикається з багатьма системними бар’єрами у здійсненні своїх політичних прав та повноважень через свою стать та інвалідність. Ці бар’єри можуть носити юридичний, фізичний та поведінковий характер.

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю 2006 року, яка включає гендерну рівність як базовий принцип, визнає, що «інвалідність – це поняття, яке еволюціонує, і що інвалідність є результатом взаємодії, яка відбувається між людьми, які мають порушення здоров’я, і відносницькими та середовищними бар’єрами і яка заважає їхній повній та ефективній участі в житті суспільства нарівні з іншими».

Результати круглого столу та пропозиції передані Народній депутатці України, представниці Комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту, голові підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірині Борзовій з метою внесення змін до діючої законодавчої бази з зазначених питань.

Намічені основні дії у напрямку покращення соціальних послуг для жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю.

Базовими є оновлення соціального паспорту всіх громад Вінницького району та створення спільного плану дій із залученням профільних громадських організацій.

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.